25.5.10

Anneler Günü Hediyelerim

Formumusda düsenlediyimis Anneler Günü etkinliginde canim Beyhan´imdan gelenler bunlar...kizima cok cici bir hirka,

Yine kizima harika bir elbise ,


Benim icin güsel bir mis gibi emek kokan bluz,


Yine benim icin harika simsicak bir sal...
Biriciyim gönlü güsel Beyhan´ima cok tesekkür ediyorumm ,kocaman öpüyorus :)


19.5.10

19 Mayis

19 Mayis Atatürk´ü anma genclik ve spor bayrami,tümm genclere ve kendini genc hissedenlere armagan ettigi bu güsel bayramimis kutlu ve mutlu olsun...

Ne Mutlu TÜRKÜM diyene...!!

10.5.10

Baharlik YelekModelde ki yelegi formda arkadaslarla birlikte örüyorus,sen de katilmak istersen buyur gel bekleris :)


Buda benim yeleyim basladim bi hewesle örüyorum :)

8.5.10

Anneler Günü


Basta kendi Annecigim olmak üsere,bütün Annelerin "Anneler Günü"nü kutluyorum...

5.5.10

06 Mayıs Hıdır Ellez (Hızır İlyas) Efsanesi,

Her yıl Mayıs ayının altıncı günü Pikniklere gidip Ateşler yakar üzerinden atlar ve çılgınca eğleniriz. Hıdır Ellez günü olduğunu biliriz fakat Hıdır Ellez efsanesini ne olduğunu bilmeyiz. Bizler de ziyaretçilerimizin Hıdır Ellez efsanesi hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlamak amacıyla bu efsaneyi ziyaretçilerimizin bilgisine sunuyoruz. İşte Hıdır Ellez efsanesi;Rivayete göre, Hızır Aleyhüsselam, İlyas Aleyhüsselam ve iskender-i Zülkarneyn, birlikte (Ab-u Hayat) aramaya çıkmışlar. Ve bir müddet sonra “Karanlıklar ülkesine dalmışlar”. Hızır ve İlyas Ab-u hayat suyunun kaynağını bulup içmişler. Fakat iskender’e söylememişler. ( Hızır’ın suyu benem / Ab-ı Hayat Bendedir / Kevserden İçen gelsin./ Kadru berat bendedir). Hızır ve İlyas’ın sağ olduğuna ve yaşadığına inanılmaktadır. Hızır karada, İlyas da denizde, yardıma muhtaç olanlara, car diyenlerin (imdat isteyenlerin) carına yetişirler.


Nuh peygamberin gemisinin fırtınaya tutulduğu, yeryüzünü suların kapladığı, tufanda, gemide ki insanların fer yad edip “ya Hızır bizi kurtar” diye dua ettikleri söylenir. Güvercin, (Aslında karga ) ağzında zeytin dalı ile gemiye döndüğünde karanın yaklaştığı, suların da çekilmesiyle insanların karaya çıktıklarına inanılır.
Bu anın anısına her yıl 3 gün Hızır Orucu tutulur.Yine rivayete göre Hızır ile İlyas yılda bir defa (6 Mayıs gününün gecesi), bir gül ağacının dibinde buluşurlar. O nedenle de her yıl 6 Mayıs Hıdır Ellez (hızır-İlyas) günü olarak kutlanırBu İnanç Musevilik ile İslam geleneklerinin ortak yönlerinden birisidir.
Anadolu da ’ da halk geleneklerinde yaşamış olan Hıdır Ellez ‘in
İnsanların arasına karışarak mucizevi yardımlarda bulunduğuna her zaman inanılır. “ Kul sıkışmayınca Hızır yetişmez” veya “Hızır gibi yetişti” gibi söylemler hala kullanılmaktadır.
Kur-an-ı Kerimin “Keyf Süresi’nin” 65-82. ayetlerinde de Musa Peygamber ile birlikte yolculuk eden ; ve onun şuurlu bir insanın nasıl sıradan insanlar gibi yaşamadığını gösteren bilge de Hızır’dır.

KAYNAK; http://hidrellez.org